Новини
Всесвіт

На честь відкриття 4000 екзопланет в НАСА опублікували захоплюючу анімацію

15.07.2019 Бобрик Юлія 0

НАСА випустило відео, яке присвячене всім екзопланетам, які були знайдені апаратами «Кеплер» і TESS з 1991 року.

Цікаво знати, що перші екзопланети були помічені в 1992 році навколо пульсара PSR 1257 12. З тих пір НАСА виявило понад 4 000 екзопланет. Аби відсвяткувати це досягнення, художники НАСА зібрали всі дані науково-дослідного проекту System Sounds і випустили коротку анімовану карту на часовій шкалі.

Відео демонструє карту нічного неба, розгорнуту на 360 градусів. Яскрава смуга зірок в центрі є видом на Чумацький Шлях. Кожна кольорова точка позначає підтверджену екзопланету і з'являється в рік її відкриття. Кольори позначають основні методи, що були  використані для пошуку кожної планети. Наприклад, фіолетові точки вказують на планету, знайдену методом транзитної фотометрії. Рожевий колір означає віддалені планети, які були помічені, тому що їх гравітаційне тяжіння було досить сильним.

Кількість відкритих екзопланет в анімації починає повільно зростати, оскільки всього лише 70 екзопланет були відкриті в першому десятилітті. Астрономи говорять, що знайти і підтвердити існування екзопланет було надзвичайно важко без новітніх технологій. Але в міру зростання фінансування, вдосконалення технологій, наземних телескопів і запуску нових космічних обсерваторій в космос, швидкість виявлення екзопланет зросла. Після 2009 року настав справжній «бум» відкриттів, коли НАСА запустило космічний телескоп «Кеплер». Місія телескопа закінчилася в 2018 році, але в квітні 2018 НАСА запустило аналогічного мисливця за планетами, названого Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Очікується, що TESS просканує 200 000 прилеглих зірок, знайшовши ще тисячі додаткових планет.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, на початку літа було запущено прямий ефір із лабораторії НАСА.