Новини
Київщина
Культура

Мистецтво з пластикових кришок: у столиці з’явилася екологічна інсталяція

30.08.2019 Кочкина Марина 0

На території парку одного з отелів Києва, відкрилась найбільша еко-інсталяція візерунку-оберіга «Танок життя» у стилі «Самчиківка мозаїчна».

Екологічну інсталяцію з яскравих кришок, можна побачити у Києві за адресою : вулиця Госпітальна, 4. Вона має дві сторони. З однієї зображена пташина родина та візерунки. А силуети дорослого чоловіка та дівчинки вирізано. З іншого – зображення дорослого та дитини з кришечок на тлі нашої планети. Ідея зображення полягає в тому, що дорослий та дитина поїхали з України та повезли самчиківку з собою, щоб поширювати українську культуру.

Працювали над проектом дві майстрині протягом 3 місяців. Автори проекту – Яна Власенко-Бернадська та Юлія Абрамова.

 - Я дуже люблю самчиківський розпис і намагаюсь його популяризувати. Він зародився у селі Самчики Хмельницької області. Коли мені запропонували зробити екологічний проект, мене це зацікавило і ми почали збирати кришечки, - розповідає майстриня Яна Власенко-Бернадська.

"Ми кинули клич по всім готелям та збирали кришечки упродовж 3 місяців. Також долучилися до збору учні та студенти столичних навчальних закладів. Загалом же зібрали 25 мішків, що становить 210 кг пластикових кришечок, які ми сортували потім за кольорами. Для нас було принципово важливо підтримати українську народну творчість в аутентичному стилі. До Дня Незалежності хотілось внести національну ідею та донести до закордонних гостей, що українська творчість актуальна", - розповідає бренд-менеджер мережі готелів «Premier» Яна Шевченко.

Вечірній Київ