#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Здоров'я
Україна-суспільство

МОЗ пропонує заборонити тестувати косметику на тваринах

26.07.2019 Бобрик Юлія 0

Міністерство охорони здоров'я України пропонує посилити вимоги до косметичної продукції та зупинити знущання над тваринами: триває громадське обговорення.

Що зміниться споживачів?

Нові норми – це гарантія якості і безпеки. Наразі українські та закордонні виробники можуть постачати на український ринок косметику за «заниженими» вимогами. Пропонується збільшити перелік заборонених інгредієнтів з 400 до 1383 позицій. Під забороною буде також і тестування косметики на тваринах

«Ця постанова залишить у минулому тезу «якісне, бо з Європи» щодо косметики. Новий регламент передбачатиме використання лише дозволених барвників, консервантів та УФ-фільтрів. А список заборонених інгредієнтів збільшиться втричі — понад 1300 замість 400 позицій», – написала на своїй сторінці у соціальних мережах в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Що зміниться для виробників?

Вимоги до українських і закордонних виробників будуть однаковими. Ті компанії, які вже нині мають потужності для застосування нових стандартів, без проблем перейдуть на нові умови. Для інших передбачений перехідний період – 18 місяців. Це дозволить затвердити нові методології і налагодити процеси без фінансових ризиків для компаній і нечесної конкуренції.

На думку фахівців МОЗ, нові норми мають стати для українських споживачів гарантією якості та безпеки, а для українських виробників повноцінно відкриють європейський ринок.

Також наголошується, запровадження нового технічного регламенту щодо косметики є частиною зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Детальніше ознайомитися з проектом постанови можна за посиланням.