Новини
Новини Київської області

Мешканців Київщини попередили про падіння бурульок


Зворотний бік перепадів температури загрожує безпеці пішоходів.

Фото: pixabay.com

21–22 січня у столичному регіоні можливе падіння бурульок на перехожих.

«Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах утворюються крижані бурульки, а з підвищенням температури повітря збільшується ризик падіння бурульок на перехожих», – попередили на Facebook-сторінці Meteorology and Climatology Department of TSNUK.

Як повідомляв «Погляд», 21 січня на Київщині стовпчик термометру нарешті піднявся відмітки вище нуля. Надалі в столичному регіоні ставатиме лише тепліше, а отже, ситуація з можливим падінням бурульок лише погіршуватиметься.

Скрін з Sinoptіk.ua

Мешканців Київщини закликають бути обережними та дотримуватись основних рекомендацій, пишуть на Facebook-сторінці КАРС «Київська служба порятунку»:

  • звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • не заходьте за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності – звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • по можливості тримайтеся на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
  • слід бути уважними під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу;
  • власникам автотранспорту не слід паркувати свої машини біля будинків;
  • якщо під час руху ви почули зверху підозрілий шум – ні в якому разі не можна зупинятись, підіймати голову та роздивлятись, що відбувається, можливо, це схід снігу або крижаної брили; бігти від будівлі теж не можна, треба якомога швидко притиснутися до стіни, козирок даху послужить укриттям.

Нагадаємо, 2020-й став найтеплішим в історії спостережень на Землі. Минулий рік також видався найтеплішим у Києві за 140 років.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.