Новини
Світ-суспільство
За кордоном

МАГАТЕ розпочало перемовини з США щодо зони ядерної безпеки на ЗАЕС (ВІДЕО)

26.09.2022
У центрі уваги – термінове створення охоронюваної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС.

Міжнародне агентство з ядерної енергії розпочало ряд переговорів стосовно створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції, яка окупована російськими військовими.

Про це генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив у Twitter.

Він заявив, що проводить зустріч із заступницею держсекретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс.

За його словами, у центрі уваги – термінове створення охоронюваної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС.

Пріоритетом залишається робота із гарантування безпеки ядерних об’єктів України, тож підтримка США високо цінується.

Нагадаємо, експерти МАГАТЕ на місцях оцінювали фізичні пошкодження на ЗАЕС, визначали працездатність основної та резервної систем ядерної безпеки та захисту. Місія МАГАТЕ вирушала до Запорізької атомної електростанції 29 червня. Натомість 30 серпня повідомлялося, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії для того аби відвідати окуповану росіянами Запорізьку АЕС прибула в Україну. А на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.