Блоги

Людмила Петраускене: Все про українських волонтерів

Протягом останніх дев’яти місяців я живу в суцільному волонтерському потоці. Здається, що довкола мене не-волонтерів уже не залишилось. Зате повно волонтерів, і вони дуже різні.

Людмила Петраускене: Все про українських волонтерів - зображення

• Волонтери відомі, яких знає вся країна і які збирають сотні, тисяч або й мільйони гривень на ЗСУ, бо вони красуні, розумниці і якісно роблять усе, за що беруться.

• Волонтери, які спокійно, виважено й системно працюють з 2014 року і яким люди довіряють, як самим собі.

• Волонтери, які сушать тони овочів для борщів на фронт, чи варять сотні літрів вареннячка, щоб нашим котикам було смачно.

• Волонтери, які організовують благодійні свята і фешн вечірки, щоб зібрати трішки більше грошей на теплік-генератор-причіп-«чи що там потрібно», бо кошти потрібні щохвилини.

• Чи жінки й мами, які жили собі щасливо, а тепер купують і переганяють на фронт авто і все, що можна дістати і зрушити з місця.

• Волонтери, які відкрили свою маленьку кав’яреньку під обстрілами, безкоштовно роздають хліб усім, хто його потребує, і силоміць пригощають таких самих шалених безкоштовною кавою.

• Волонтери, кому на СТО притягують фронтову машину, і вони стримано (бо переважно дівчатка притягують) реагують, відкладають усе, добу працюють, і назавтра корчик готовий.

• Чи ті, хто нишпорить закордонними магазинами в пошуках спальників, рюкзаків, грілок і закуповує, пересилає, розподіляє і тд і тп.

• Чи ті, хто не може сидіти, склавши руки, і починає плести кікімори й сітки, крутити й заливати окопні свічки, виробляти енергетичні батончики чи пекти пиріжки-піченьки для ЗСУ.

• Чи представники бізнесу, «бариги», які зароблені гроші додому не доносять, а відразу конвертують їх у генератори, бочки, шланги – прямо на фронт, чи в лимони, імбир, цукор – для тих, хто готує смачненьке для наших котиків, див. вище.

• Чи ті, хто зводить і координує між собою волонтерів інших, і формує цю єдину судинну сітку нашого українського організму.

• І люди, які донатять, донатять, донатять... З упертістю, азартом і страшною силою.

І це я тільки тих описала, кого знаю особисто, а скільки їх, цих різних волонтерів, по країні.

Всі вони тримають фронт за тими, хто тримає фронт попереду нас. І, знову ж таки, роблять це якісно, бо для Перемоги.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Раніше у своєму блозі Людмила Петраускене розповідала, про запуск "Січ-2-30" – як Україна відновлює космічну галузь.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.