Блоги

Людмила Петраускене: Запуск "Січ-2-30" – як Україна відновлює космічну галузь

13 січня 2022 року зі стартового майданчику на мисі Канаверал у рамках комерційної місії Transporter-3 стартував РН Falcon9 з українським супутником на борту.

Людмила Петраускене: Запуск

"Супутник "Січ-2-30" призначений для дистанційного зондування Землі, тобто для для зйомки поверхні.

Він здатний показати масштаб вирубок, площу затоплення, будинки, його можна використовувати для картографії, потреб сільського господарства, для відслідковування пожеж. Його навіть можна (і будуть) використовувати для деякий військових цілей".

Якби про це не написав Дорж Бату, я б так нічого і не знала, і ми б усією родиною не спостерігали з дитячим захватом за запуском ракети сьогодні о 17:25 за Києвом.

Людмила Петраускене: Запуск

І українці були б не українцями, якби не знайшовся натовп фейсбучних експертів у космічній галузі, які сказали, що наш супутник – рухлядь і вчорашній день, та не видали б своє коронне: "Краще б грощі на це, те й оте витратили".

Особисто для мене новина про запуск українського супутника – як ін’єкція від зневіри. Це ж круто, коли виснажена війною і владним шоу країна дивиться на зорі, ще й може до них доторкнутися!

Фахівці (справжні, а не оці всі) не приховують, що "Січ-2-30" – справді дещо застарілий супутник порівняно, наприклад, із насучасними розробками SpaceX. Але ж, люди, він дійсно зібраний нашими конструкторами без російських комплектуючих.

Кому нагадати, як нещодавно "старший брат" пророкував нашій країні скніння і деградацію?

"Однак, попри всі "але", запуск Січі-2-30 – це крок уперед.

Це моя думка і думка моїх колег, котрі не один рік працюють на авіакосмічну галузь США. А оці "тю!" – це крок назад. Малий крок вперед – це крок вперед. Знецінення – крок назад. Ну а потім… На цьому апараті – прапор України".

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.