Новини
Україна
Київщина
Баришівка та Березань

Київський суд "переміг" Баришівський: заступниця голови НБУ залишається на посаді


У червні цього року Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення, яке забороняє Катерині Рожковій виконувати обов’язки першого заступника голови правління НБУ.

В цій ситуації начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук зазначив, що Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів.

23 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд скасував ухвалу Баришівського районного суду Київської області.

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційні скарги, подані Лук’яненком Антоном Юрійовичем та Національним банком України на ухвалу Баришівського районного суду Київської області від 11 червня 2019 року, якою задоволено в повному обсязі заяву про забезпечення позову по справі за позовом Барташа Андрія Віленовича до Лук’яненка Антона Юрійовича, Першого заступника Голови Національного банку України Рожкової Катерини Вікторівни про визнання недостовірною інформації та припинення дії, яка порушує право.

Даною ухвалою заборонено Рожковій Катерині Вікторівні брати участь в роботі та засіданнях Правління Національного банку України, а також заборонено вчиняти та/або виконувати всі та будь-які дії, пов`язані з виконанням та/або здійсненням повноважень Першого заступника Голови Національного банку України, та/або будь-яку іншу діяльність на посаді Першого заступника Голови Національного банку України до вирішення даного спору по суті.

За результатом апеляційного розгляду апеляційну скаргу Національного банку України задоволено, апеляційну скаргу Лук’яненка Антона Юрійовича задоволено частково. Ухвалу Баришівського районного суду Київської області від 11 червня 2019 року про забезпечення позову скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким у задоволенні заяви Барташа Андрія Віленовича про забезпечення позову відмовлено.

Крім того, колегією суддів Київського апеляційного суду у справі було постановлено окрему ухвалу з підстав допущення судом першої інстанції порушень норм процесуального закону.

Інформує Прес -служба Київського апеляційного суду