Новини
Повітря
Київ

Київ - знову в топ-20 міст із найбруднішим повітрям у світі


Місцева влада винить котли у приватному секторі та різке зниження температури.

Фото: pixabay.com

Згідно з даними SaveEcoBot, 20 січня середній індекс AQI по Києву становить 112 пункти. При цьому у більшості районів показник якості повітря більше як втричі перевищує норму і характеризується як «шкідливий». Зазначимо, нормою вважається 0–50 AQI PM2.5.

Скрін з SaveEcoBot

В свою чергу у рейтингу міст світу по якості повітря та забруднення атмосфери, що складає компанія IQ Air, Київ сьогодні посів 16-те місце, обігнавши такі мегаполіси, як Бангкок, Таїланд, та Хошимін, В’єтнам.

Скрін з IQ Air

Натомість, згідно даних стаціонарних постів ЦГО ім. Б. Срезневського у період з 12 по 18 січня, у повітрі окремих районів Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій завислих речовин (пилу) у 1,1-1,2 рази, діоксиду сірки – у 3,6-3,9 раза, діоксиду азоту – у 5,5-7,2 раза, а формальдегіду – у 2,0-2,2 раза.

«За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери», – зазначають в ЦГО.

В КМДА вважають, повітря у Києві погіршилося через обігрів котлами та морози.

Скрін з КМДА

«Лабораторія КАРС 19 січня ввечері провела заміри повітря та зафіксувала перевищення показників продуктів горіння, а саме: діоксиду азоту і оксиду вуглецю – у 2 рази. Різкий запах гарі відчувається в різних районах Києва, – зазначають на сайті влади. – Наразі погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Дані погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі».

Як повідомляв «Погляд», минулоріч Київ потрапив в топ-5 українських міст з найзабрудненішим повітрям.

Нагадаємо, у 2020-му 16 квітня повітря Києва навіть стало найбруднішим у світі. Не краща ситуація була з повітрям у столиці і восени.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.