#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Кримінальні новини
Київ

Киянин привласнив цілий житловий комплекс на Київщині вартістю понад 55 млн грн

16.01.2020 Надiя Проценко 0

Завдяки масштабній рейдерській схемі 55-річний житель Києва незаконно привласнив цілий житловий комплекс на Київщині вартістю понад 55 мільйонів гривень шляхом переоформлення нерухомого майна з допомогою «чорних» рейдерів.

Киянин привласнив цілий житловий комплекс на Київщині вартістю понад 55 млн грн

Організатора масштабної рейдерської схеми встановила кіберполіція. Зокрема, під час досудового розслідування справи «чорних» реєстраторів вдалося з’ясувати нові обставини, у зв’язку з чим було відкрито нове кримінальне провадження.

Підозрюваний – 55-річний киянин – був одним зі співвласників житлового комплексу, однак у процесі будівництва житлових будинків вирішив привласнити все майно собі. Для цього організував злочинну схему з переоформлення житлового комплексу на своє ім’я.

Щоб здійснити намір, він залучив двох спільників та «чорних» реєстраторів. Спільники відповідали за організацію діяльності всіх процесів злочинної схеми та за рейдерське захоплення житлового комплексу.
До обов’язків «чорних» реєстраторів входило переоформлення нерухомого майна за допомогою підроблених документів, а також незаконне втручання в державний реєстр речових прав на нерухоме майно. При цьому злам самої бази не відбувався. Зловмисники для таких втручань використовували ключі доступу користувачів тимчасово окупованих територій.

Таким чином організатору вдалося привласнити житловий комплекс на Київщині вартістю понад 55 мільйонів гривень. Це було підтверджено під час проведення усіх необхідних експертиз у рамках досудового розслідування.
Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та реєстрації організатора та двох його спільників. За результатами було вилучено документацію, печатки підприємств, «чорнові» записи та комп’ютерну техніку.

Наразі організатору та його спільникам оголошено про підозру за ч.3 ст.206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) КК України. Їм загрожує до 10 років ув’язнення та конфіскація майна.

За інформацією Департаменту кіберполіції України