Новини
Світ-суспільство
За кордоном
Війна з Росією

кремль відреагував на заклик покинути Запорізьку АЕС (ВІДЕО)

Поки що невідомо, чи готова рф виконати заклики про припинення окупації ядерних об’єктів України.

Кремль відреагував на вимоги МАГАТЕ припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

За словами прессекретаря президента рф дмитра пєскова, росія продовжуватиме своє спілкування з МАГАТЕ. При цьому пєсков не уточнив, чи готова рф виконати заклики про припинення окупації ядерних об’єктів України і вивід своїх військ з території ЗАЕС.

Зазначимо, 17 листопада Рада керуючих МАГАТЕ, що складається з 35 країн, ухвалила третю резолюцію з початку повномасштабної війни в Україні, в якій закликала росію відмовитися від необґрунтованих претензій на володіння станцією та припинити всі свої дії на українських ядерних об'єктах.

Нагадаємо, ЗАЕС була захоплена на початку березня. Окупанти чинять тиск на персонал, схиляючи людей до співпраці з засланими на станцію працівниками Росатому. За період захоплення станція декілька разів знеструмлювалася, що ставило під загрозу ядерну безпеку.

Нагадаємо, 5 жовтня путін підписав "указ" про "передачу ЗАЕС під управління рф". За його словами, це нібито необхідно для "забезпечення безпеки об'єктів використання атомної енергії станції".

До слова, на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.