Новини
За кордоном
Війна з Росією

путін підписав “передачу” запорізької АЕС у власність росії (ВІДЕО)

05.10.2022
Уряду російської федерації доручено забезпечити прийняття у федеральну власність об'єктів використання атомної енергії Запорізької атомної електростанції та іншого майна, необхідного для її діяльності.

володимир путін підписав так званий "указ", яким доручив уряду країни-агресора перевести Запорізьку атомну електростанцію у російську власність.

Про це йдеться у відповідному указі президента росії.

У одному з пунктів так званого “документа” йдеться, що уряду російської федерації доручено забезпечити прийняття у федеральну власність об'єктів використання атомної енергії Запорізької атомної електростанції та іншого майна, необхідного для її діяльності.

Управління українською ЗАЕС голова кремля вирішив передати новоствореному товариству "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС", про яку раніше писав Енергоатом. Згідно з указом, воно має "керувати" об'єктом до 1 січня 2028 року.

Нагадаємо, експерти МАГАТЕ на місцях оцінювали фізичні пошкодження на ЗАЕС, визначали працездатність основної та резервної систем ядерної безпеки та захисту. Місія МАГАТЕ вирушала до Запорізької атомної електростанції 29 червня. Натомість 30 серпня повідомлялося, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії для того аби відвідати окуповану росіянами Запорізьку АЕС прибула в Україну. А на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.