Новини
Всесвіт

Комету Бернардінеллі-Бернштейна визнали найбільшою за всю історію спостережень

Її діаметр складає близько 137 кілометрів.

Комету Бернардінеллі-Бернштейна визнали найбільшою за всю історію спостережень - зображення

Група дослідників з Паризької обсерваторії та Інституту астрофізики Андалусії (CSIC) підтвердила, що комета 2014 UN271 є найбільшою з комет, за якою коли-небудь спостерігали. Вони опублікували статтю з описом своїх відкриттів на сервері arXiv, яка була прийнята до публікації в Astronomy and Astrophysics Letters.

Комета 2014 UN271, також відома як комета Бернардінеллі-Бернштейна, вперше помітили в 2014 році астрономами Педро Бернардінеллі та Гері Бернштейном. У той час дослідники визначили, що вона виникла в хмарі Оорта і знаходилася на відстані, що дорівнює відстані від Землі до Нептуна. Проте тоді визначити її розміри було неможливо.

Через сім років, коли комета наблизилася до Землі, з’ясувалося, що вона більша за інші відомі комети. У новій роботі, використовуючи дані комплексу радіотелескопів ALMA, астрономи вивчили довжини хвиль світла, що відбивається від комети, щоб дізнатися більше про її розмір. Їхні розрахунки показали, що для того, щоб комета відбивала так багато світла, її діаметр повинен становити приблизно 137 кілометрів. Таким чином, комета Бернардинеллі-Бернштейна суттєво перевершила за розмірами попереднього рекордсмена – комету Хейла-Боппа, діаметр якої складав приблизно 74 кілометри.

Нагадаємо, нещодавно астрономи виявили наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.