Новини
Всесвіт

Астрономи виявили наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі

Їм всього-на-всього не більше 300 років.

Астрономи виявили наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі - зображення

Міжнародна команда астрономів за допомогою наземних телескопів ідентифікувала два космічні об'єкти, які виявилися наймолодшими астероїдами, коли-небудь знайденими в Сонячній системі. Їхній вік становить менше 300 років, пишуть у Science Alert.

Нові астроїди помітили ще в 2019 році. Їх виявили окремі групи вчених за допомогою оглядового телескопа Pan-STARRS1 на Гаваях та телескопа Catalina Sky Survey в Арізоні. Ці тіла отримали найменування 2019 PR2 та 2019 QR6 відповідно. І ось зараз міжнародна команда астрономів представила перші дані аналізу новостворених тіл. Дослідження свідчать про те, що ці об'єкти є парою астероїдів, що обертаються навколо Сонця по еліптичній орбіті. Цим вони відрізняються від інших астероїдів, які пролітають неподалік від Землі.

Вчені зазначають, що подвійні астероїди не є чимось незвичайним. Але механізми їхнього утворення досі були мало вивчені. Нові спостереження показали, що більший із двох відкритих об'єктів має діаметр близько кілометра. Розміри другого астероїда виявилися вдвічі меншими. Показники поверхні цих тіл виявилися дуже схожими, що дозволило висунути версію про одне джерело їх походження.

В результаті вчені дійшли висновку, що об'єкти 2019 PR2 і 2019 QR6 утворилися лише близько 270 років тому, відколовшись від якогось більшого батьківського тіла. Вчені змоделювали можливі сценарії, які показали, що джерелом походження астероїдів могла бути комета. Ця пара об'єктів тепер є наймолодшою серед собі подібних. Раніше такими об'єктами вважалися астероїди, що утворився приблизно 3000 років тому.

Нагадаємо, нещодавно NASA знайшли на Марсі докази існування річок. Також вчені знайшли на Марсі гігантський ударний кратер.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.