Новини
Київщина-суспільство
Автоновини

Кілька перевізників Київщини підвищили вартість проїзду без погодження з управлінням


Частина перевізників громадського транспорту підготувала звернення щодо перегляду тарифів на проїзд, однак ще жоден не отримав погодження.

Про це заявила профільна заступниця голови Київської облдержадміністрації Тетяна Щербак.

На Київщини діє 513 міжміських і міжрайонних маршрутів, що сполучають населені пункти регіону один із одним, а також зі столицею.

"Загалом у нашому регіоні працює 71 перевізник. Із цієї кількості 39 перевізників уже подали до управління пасажирських перевезень економічне обґрунтування на перегляд вартості проїзду на 368 маршрутах. Наші фахівці наразі вивчають усі розрахунки. Поки що жоден перевізник погодження на підняття цін не отримав", –

Тетяна Щербак

Зазначається, що збільшення рівня тарифу відбувається на підставі звернення перевізника до управління пасажирських перевезень облдержадміністрації ыз наданням відповідних аргументованих розрахунків.

Проте деякі перевізники підвищили вартість проїзду, щоб врегулювати тарифи на перевезення, без погодження з управлінням.

"У зв’язку з цим очільник Київщини Василь Володін дав доручення якомога швидше розібратись у ситуації. Ми вже готуємо звернення до Антимонопольного комітету щодо наявності антиконкурентних узгоджених дій, а також до Міністерства інфраструктури щодо роз’яснення можливості обґрунтування  тарифу, згідно з економічними показниками та методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту. Окрім цього, плануємо провести робочу нараду з перевізниками, які самовільно підняли ціни на проїзд, щоб врегулювати тарифи на перевезення", –

Тетяна Щербак

При цьому зміна тарифу на маршруті перевізником дозволяється лише після отримання від управління пасажирських перевезень письмового погодження такої зміни. У випадку зміни тарифу без погодження КОДА має право розірвати договір в односторонньому порядку.

Нагадаємо, "Погляд" раніше писав, що у громадському транспорті Київської області тариф на проїзд збільшився з 15 лютого. Так, Ірпінське АТП з 5 лютого збільшило тарифи, а з 6 лютого це відбулося і у Гостомелі. Підвищення вартості проїзду відбувається поступово, і збільшення цін коливатиметься від 2-3 грн чи 5-15 грн, що має бути неістотним для населення, на думку перевізників.

Читайте також, що губили пасажири минулого року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: freepik.com