#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Україна
Світ-суспільство

Кава в Україні може подорожчати в півтора рази

15.11.2021 0 Бобрик1 Юлія1 0

Цьогоріч вартість арабіки злетіла до рекордних $2,16 за фунт, що неминуче вплине на кінцеву ціну на філіжанку кави.

Coffee mug filled with coffee beans and coffee background

Про це пише Depo.ua.

За прогнозом експертів, до кінця року вартість кави може зрости на 20-55%. Через неврожай, який був пов’язаний з посухою у країнах, що є найбільшими постачальниками зерен (Бразилії, Колумбії), цінники на напій, що бадьорить, можуть злетіти вже до кінця року.

Варто зазначити, що цієї осені кавовий ринок вже відзначив рекорд – ціна на арабіку піднялася до $2,16 за фунт, що є максимальним показником із лютого 2012 року.

Якою буде вартість кави для кінцевого споживача, експерти поки не наважаються прогнозувати. Але, враховуючи, що кавові біржовики висловлюють певний оптимізм щодо цього ринку, перші стрибки цін вже не за горами.

До слова, за статистикою, з кожним роком Україна споживає все більше кави, за останні п'ять років імпорт кави в країну зріс на 63%. Чи зміниться ситуація після того, як філіжанка еспресо почне коштувати не 19-25, а 30-35 грн – покаже час.

Нагадаємо, цьогоріч також спостерігалося стрімке подорожчання пального в Україні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.