Ірпінь
Києво-Святошинський район
Київщина-суспільство
Вибори

Карплюк визнав програш у виборах, але саботує підрахунок голосів


Окружна виборча комісія (ОВК) по одномандатному виборчому округу № 95 (Ірпінь та частина Києво-Святошинського рійону) через відсутність кворуму не може провести засідання.

В Україні 21 липня відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Низка членів ОВК наразі ігнорують засідання.

Зокрема, такі члени ОВК:

Гавриленко Олексій ВолодимировичЗаступник голови окружної виборчої комісіїЛіберальна партія України
Войтенко Валерій ВолодимировичЧлен окружної виборчої комісіїПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА"
Луговська Валентина ПавлівнаЧлен окружної виборчої комісіїПолітична партія "Сила Людей"
Сивириденко Вікторія
Володимирівна
Член окружної виборчої комісіїУкраїнська партія "Зелена планета"
Гурський Максим ФеліксовичЧлен окружної виборчої комісії  ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА", депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання

Зауважимо, за подібне ухилення від виконання обов'язків, що спричиняє зупинку роботи ОВК й процедурні порушення передбачена кримінальна відповідальність.

Крайній термін, коли ОВК має здати усі протоколи до Державної виборчої комісії - спливає цієї п'ятниці, 26 липня 2019 року.

https://www.cvk.gov.ua/vnd_2019/inform/book_dvk_parlament_.pdf

Наразі від уповноважених осіб суб'єктів висування до поліції подано повідмлення та заяву про перешкоджання в фіксації волевиявлення виборців по 95-му виборчому округу на позачергових парламентських виборах, та ускладнення роботи ОВК, як колегіального органу.

Незважаючи на те, що в складі комісії немає представників самовідставленого ексмера, а зареєстровані партійні суб’єкти подання кандидатур до складу ОВК, зазначені вище особи, вірогідно, певним чином афілійовані з одним із кандидатів, що програв, наразі ігнорують участь у засіданні, а отже саботують підрахунок голосів.

Нагадаємо, що Володимир Карплюк привітав свого опонента Олександра Горобця з перемогою і подякував своїй команді та виборцям за підтримку: "Шановні виборці 95 округу!
Попри надзвичайно велику Вашу підтримку, згідно паралельного підрахунку голосів я зайняв друге місце серед 35 кандидатів.
Вітаю з перемогою свого опонента Олександра Горобця від партії “Слуга народу” і буду радий, якщо він в Раді буде слугою народу".

Довідка:

Виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів. Їхнє завдання – адмініструвати вибори і забезпечувати належну якість виборчого процесу. Цього вимагають демократичні стандарти проведення виборів.

Окружна виборча комісія - ОВК є комісією вищого рівня щодо всіх ДВК в межах відповідного одномандатного виборчого округу (ч. 5 ст. 25). Повноваження ОВК здійснюються у межах одномандатного виборчого округу (п. 2 ч. 2 ст. 24). 

Очікується, що виборчі комісії є незалежними, неупередженими та професійними. Навіть якщо вони формуються за політичним принципом.

23 липня, 19:06 ЦВК опрацювала 98% е-протоколів
У вівторок, 23 липня, станом на Центральна виборча комісія (ЦВК) опрацювала 98,05% електронних протоколів.

Станом на 13.45 год в Центральній виборчій комісії опрацьовано трохи більше третини протоколів по 95 округу - 32,40 %. Лідирує кандидат від "Слуги народу" Олександр Горобець з  результатом 29,16 %. За нього проголосувало 6870 виборців. Другим у списку з результатом 23,34 % (5499 осіб) є Володимир Карплюк. 

За зміною результатів та кількістю опрацьованих протоколів можна слідкувати на сайті ЦВК за посиланням.

Орієнтовна кількість виборців округу № 95, за матеріалами ЦВК становить, – 158 523 осіб.