Новини
Україна
Суспільство
Світ-суспільство
За кордоном

InformNapalm: біля українського кордону – велика кількість російської військової техніки

20.09.2019 Косянчук Інна 0

Міжнародна розвідувальна спільнота зауважує, що демонстративне переміщення російських бронетанкових БТГр до кордону може мати ознаки психологічного тиску на керівництво України для досягнення капітуляційних домовленостей по “формулі Штайнмаєра”.

У кадр відео, яке зняли автомобілісти на відеореєстратор в російського селищі Родіоновки Ростовської області, потрапила велика колона танків та бронетранспортерів  російської армії, яка рухалась вздовж траси всього в 30 кілометрах від державного кордону з Україною. Це відео з’явилось у мережі вчора, 19 вересня. Воно не дуже чітке, однак волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зауважують, що їм удалось розпізнати деякі модифікації військової техніки: модифіковані танки Т-72Б3 та Т-72Б3М, бойові машини БМП-3,  152-мм самохідні гаубиці 2С3 «Акація» та машини керування вогнем артилерії.

Аналітики InformNapalm зазанчають, що це може бути поганим сигналом підготовки до наступальної операції російських військ, враховуючи, що синхронно з цим вчора повноважний представник РФ в тристоронній контактній групі із врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов виступив з нервовою оцінкою, нібито перемовини «Нормандської четвірки» під загрозою зриву, оскільки Україна відмовилась підписувати «формулу Штайнмаєра», на яку попередньо погоджувались її представники. InformNapalm звертає увагу на те, що ця формула фактично задовольняє прагнення Москви закріпити особливий статус Донбасу і створити буферну зону. Це  має капітуляційні ознаки для України. 

«Тим часом по всьому фронту лінії зіткнення на Донбасі відбувається підготовка до відведення українських військ. Хоча українська сторона і сподівається на «дзеркальне розведення», про яке на зустрічі з координатором систем ООН в Україні Оснат Лубрані говорив командувач українських Об’єднаних сил Володимир Кравченко, але російські війська, як бачимо навпаки стягують свої бронетанкові групи до кордону», йдеться в повідомленні.

InformNapalm з приводу ситуації, що склалася, зазначає, що демонстративне переміщення російських бронетанкових БТГр до кордону може мати ознаки психологічного тиску на керівництво України для досягнення капітуляційних домовленостей по “формулі Штайнмаєра”. Також звертає увагу, що російські гібридні окупаційні війська на Донбасі мають достатню кількість військової техніки для ескалації бойових дій. Міжнародна спільнота має реагувати на агресивні дії та сигнали Росії і, як стримуючий фактор, збільшити політичний та економічний тиск.

Що таке “Формула Штайнмаєра” – читайте в матеріалі «Погляду».

Волонтери, учасники бойових дій на Донбасі, активісти, громадські та політичні діячі виступили з різкою критикою можливості прийняття цієї «формули», зауважуючи, що вона має ознаки капітуляції України. 17 вересня вони підписали звернення до президента України Володимира Зеленського та окреслили «червоні лінії» внутрішньої та зовнішньої політики, які не треба перетинати уряду.  19 вересня у Києві пройшла масова акція протесту, на якій люди вимагали не підписувати капітуляційні для України «формули».

З чого ж усе почалося? «Спершу Володимир Зеленський заявив про бажання зустрітися у форматі “нормандської четвірки” з Володимиром Путіним. На це “бажання” відреагував у серпні глава російського МЗС Сергій Лавров, висунувши умову: якщо хочете зустріч — спершу письмово зафіксуйте прихильність до “формули Штайнмаєра”. Власне, з того часу ця “формула” постійно на слуху. 2 вересня пан Пристайко справді погоджується на цю “формулу”, але виключно на словах. А вчора РФ вимагає від України зафіксувати попередню згоду в письмову вигляді. Україна відмовляється, а отже не відбудеться, скоріше за все, і зустрічі в форматі "нормандської четвірки". Що далі? Важко щось прогнозувати. Все залежатиме від того, що переможе, а саме: провести зустріч “нормандської четвірки” за будь-яку ціну чи витримка і терпіння?», зауважується в повідомленні Укрінформу .

Фото з відкритих інтернет-ресурсів