Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Єврокомісія затвердила пропозицію щодо призупинення спрощеного візового режиму з росією

Очікується, що Рада ЄС цього тижня схвалить цю пропозицію.

Єврокомісія затвердила пропозицію щодо призупинення спрощеного візового режиму з росією - зображення

Єврокомісія затвердила пропозицію призупинити спрощений візовий режим, який зараз діє між ЄС і росією. Про це йдеться у пресрелізі Єврокомісії.

"Єврокомісія пропонує повністю призупинити дію Угоди ЄС про спрощення візового режиму з росією. Така країна, як росія, яка веде загарбницьку війну, не повинна претендувати на спрощення візового режиму, доки вона продовжує проводити свою деструктивну зовнішню політику та військову агресію щодо України, демонструючи повну зневагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах", –

пресреліз Єврокомісії

Зазначається, що призупинення є відповіддю на підвищення ризиків і загроз інтересам безпеки Союзу та національній безпеці держав-членів унаслідок військової агресії росії проти України. Зокрема, це означає, що російські громадяни більше не матимуть привілейованого доступу до ЄС і зіткнуться з більш тривалим, дорожчим і складнішим процесом оформлення візи. Натомість держави-члени матимуть широкі повноваження щодо розгляду заявок на короткострокові візи від громадян росії та зможуть забезпечити більш ретельний контроль щодо громадян росії, які подорожують до ЄС.

Проте ЄС залишатиметься відкритим для певних категорій заявників на російську візу, які подорожують з основними цілями, зокрема членів сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів та представників громадянського суспільства.

Очікується, що Рада ЄС цього тижня схвалить цю пропозицію.

Також Комісія має представити пропозицію щодо невизнання російських паспортів, виданих на окупованих територіях України.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада України закликала країни ЄС припинити видачу віз росіянам.

До слова, Резніков закликав заборонити видавати росіянам візи до ЄС ще в серпні, проте тоді Євросоюз не зміг домовитися про заборону віз росіянам.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.