Новини
Новини світу

ЄС запровадить мита: на імпорт російського зерна (ВІДЕО)

Блок, швидше за все, надасть перевагу обмеженням, а не повним санкціям, оскільки це не потребуватиме одностайного схвалення країн ЄС.

Євросоюз, який планує відмовитись від російського газу, готується ввести мита на імпорт зерна з Росії та Білорусі, щоб заспокоїти фермерів та деякі країни-члени. Це стане першим обмеженням на продовольчі товари з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це пише Financial Times.

Зазначається, що Брюссель довгий час чинив опір тиску з боку Польщі та країн Балтії щодо обмеження російського та білоруського імпорту, стверджуючи, що такий крок може порушити світові продовольчі ринки та зашкодити країнам, що розвиваються.

Але за словами людей, знайомих з планами, найближчими днями Єврокомісія, як очікується, запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну на зернові з Росії та Білорусі. Це призведе до зростання цін щонайменше на 50%, що знизить попит. Мито в 50% також будуть встановлені на насіння олійних культур і продукти їх переробки.

Вказано, що мито буде встановлене на максимальному рівні, дозволеному правилами СОТ. Росія може вжити заходів у відповідь, але вона вже заборонила більшу частину імпорту продовольства з ЄС, і багато європейських компаній у цьому секторі вийшли з країни за останні роки.

За словами журналістів, імпорт ЄС з Росії олійних культур та продуктів їх переробки досяг рекордних 4 млн тонн у 2023 році, що становить 1% від загального споживання блоку.

У лютому Латвія ввела односторонню заборону на імпорт багатьох продуктів харчування з Росії та Білорусі, а Литва оголосила про суворі перевірки вантажів. У Польщі фермери нарощують протести проти дешевшого імпорту з України – і все частіше з Росії.

Комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, швидше за все, надасть перевагу обмеженням, а не санкціям, оскільки це не потребуватиме одностайного схвалення столиць. Цей захід дозволив би транзит продукції через ЄС на шляху до Африки та Азії.

Євросоюз виробляє понад 300 млн тонн зернових та олійних культур щороку, тому не має потреби в російському та білоруському імпорті. Представник ЄС зазначив, що ціни на зернові знаходяться на чотирирічному мінімумі, в той час як Росія є "дуже конкурентоспроможною на зернових ринках і чинить значний тиск".

Нагадаємо, ЄС вводить 12-й раунд санкцій: після повномасштабного вторгнення рф в Україну. 12-й пакет санкцій передбачає заборону на прямий або непрямий імпорт, купівлю або передання діамантів із Росії.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.