Новини
Україна

Халук Байрактар: В Україні побудують завод Baykar незважаючи ні на що (ВІДЕО)

22.09.2022
Площа об’єкту має становити 30 тис. кв.м, а кількість українських інженерів та техніків буде не меншою за 300 осіб.

Сьогодні все більше обговорюється тема будівництва заводу Байрактар в Україні.

Про це заявив генеральний директор компанії Халук Байрактар.

За його словами план побудувати завод був започаткований ще у серпні 2019-го, коли президент України відвідав завод у Туреччині.

Тоді Зеленський звернувся з проханням побудувати такий завод в Україні.

У лютому було укладено угоди між двома урядами, які прискорили цей процес.

Площа об’єкту має становити 30 тис. кв.м, а кількість українських інженерів та техніків буде не меншою за 300 осіб. Крім того, це буде не просто завод, а цілий хаб із виробництва та розробки безпілотників.

Гендиректор не назвав приблизної дати, коли може запрацювати цей завод, однак він запевнив, що план просувається, і ніщо його не зупинить.

Нагадаємо, днями прототип Байрактару з українським двигуном пройшов успішне випробування.

Також нещодавно турецька компанія Baykar Makina провела презентацію в межах виставки TeknoFest в турецькому місті Самсун та показала прототип новітнього безпілотного винищувача Bayraktar Kızılelma.

До слова, в серпні повідомлялося, що безпілотники Байрактар вже незабаром виготовлятимуть в Україні. Варто зазначити, що з початку війни ЗСУ отримали до 50 байрактарів. Зокрема, компанія Baykar заявила, що віддасть Україні безпілотники безкоштовно, на які збирала вся країна, їх зворушила солідарність українців перед обличчям, здавалося б, нездоланних викликів. Ці "пташки" прибули в Україну на початку вересня.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.