Новини
Світ-суспільство
Політика

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про виплату репарацій росії Україні

росія відповість за скоєне.

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про виплату репарацій росії Україні - зображення

Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо репарацій Україні за агресію рф.

"За" проголосували 94 країни, 74 – "утрималися". Проти виступили 13 країн, серед них: білорусь, ЦАР, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, російська федерація, Сирія та Зімбабве.

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про виплату репарацій росії Україні - зображення

Варто зазначити, що цей документ українська сторона підготувала за співавторства майже півсотні країн. Вона передбачає створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною рф. Зокрема, резолюції вимагає:

  • негайного припинення росією війни;

  • повернення Україні територіальної цілісності;

  • відшкодування росією Україні збитків, причинених війною (винуватицею якої я саме росія).

Таким чином, держави ООН, які підтримали резолюцію, визнають, що "російську федерацію має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди, зокрема будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями".

Нагадаємо, в жовтні Генеральна асамблея ООН засудила спробу росії анексувати території України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.