Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Генеральна асамблея ООН засудила спробу росії анексувати території України

Проти резолюції "Територіальна цілісність України. Захист принципів статуту ООН" проголосувало лише 5 країн: росія, білорусь, Сирія, КНДР та Нікарагуа.

Генеральна асамблея ООН засудила спробу росії анексувати території України - зображення

Генеральна асамблея ООН 12 жовтня на 11-й надзвичайній спеціальній сесії ухвалила резолюцію, яка засуджує спробу Росії анексувати окуповані території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.

За резолюцію, що має назву "Територіальна цілісність України. Захист принципів статуту ООН", проголосували 143 із 193 країн-членів, 35 утрималися і лише 5 проголосували проти.

Проти: Росія, Білорусь, Сирія, Нікарагуа, Північна Корея. Утримались, зокрема, Алжир, Вірменія, Болівія, Бурунді, ЦАР, Китай, Конго, Куба, Еритрея, Таджикистан, В'єтнам, Зімбабве, Таїланд.

Генеральна асамблея ООН засудила спробу росії анексувати території України - зображення

Цю малочисельну підтримку псевдореферендумів росії висміяв постпред України при ООН Сергій Кислиця, який взяв із собою на сесію бінокль. Він написав у своєму Twitter, що ніяк не може розгледіти "скільки проголосувало за росію?". 

Генеральна асамблея ООН засудила спробу росії анексувати території України - зображення

До слова, співавторами резолюції виступили близько 70 країн. Серед них – Україна, всі країни ЄС, Австралія, Грузія, Республіка Корея, Молдова, Чорногорія, Камбоджа, Велика Британія, М’янма, низка держав Латинської Америки та Тихоокеанського регіону.

Варто зазначити, що дана резолюція відхиляє будь-які зміни в статусі українських областей, закликає держави, міжнародних організацій та спецустанови ООН не визнавати будь-які зміни статусу областей України та вимагає від РФ негайно та безумовно скасувати свої рішення щодо статусу областей України і негайно, повністю і безумовно вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, 30 вересня путін підписав указ про приєднання до рф окупованих територій України. Після цього країни ЄС викликали послів рф через анексію територій України. А вже 5 жовтня стало відомо, що восьмий пакет санкцій проти кремля вже погодили. Тоді ж зазначалося, що до списку санкцій включать 35 нових осіб і компаній росії, залучених у війну проти України, псевдореферендуми та пропаганду.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.