Новини
Всесвіт

Фізики спростували теорію існування паралельних всесвітів

Всесвіт не є результатом якогось точного налаштування.

Фізики спростували теорію існування паралельних всесвітів - зображення

Інститут фундаментальних питань (FQXi) опублікував звіт своїх дослідників, які вважають, що розумне життя у нашому Всесвіті могло розвинутись у зовсім інших фізичних умовах. Нове дослідження фактично підриває основний аргумент на підтримку теорії існування паралельних всесвітів, повідомляє Phys.org.

Дослідження піднімає питання так званого точного настроювання Всесвіту. Одна з найпопулярніших теорій свідчить, що відомий нам космос ніби спеціально був пристосований для розвитку розумного життя. Ця теорія передбачає, що якби значення деяких фізичних параметрів, таких як маси елементарних частинок, були змінені хоча б незначно, то поява життя стала б неможливою.

Але тут постає питання: чому знайомі нам фізичні умови адаптовані для існування? Відповідь на нього дає теорія мультивсесвіту. Вона стверджує, що існує нескінченна кількість паралельних всесвітів, кожен з яких має різні фізичні параметри. В одному з цих всесвітів параметри виявилися придатними для розвитку життя.

"Згідно з новими розрахунками, налаштування, необхідне для того, щоб деякі з цих фізичних параметрів породили життя, виявилося менш точним, ніж налаштування, необхідне для пошуку певної радіостанції. Якщо це правда, то передбачуване тонке налаштування Всесвіту може бути ілюзією".

Провідний автор роботи Міріам Франкель

У звіті наголошується: наївно вважати, що життя залежить виключно від напрочуд малих варіацій фізичних величин. Вчені доводять, що вона може набувати зовсім іншої форми. Таке можливо, якщо кілька фізичних параметрів будуть розглядатися як такі, що змінюються одночасно. Такий сценарій, на думку авторів роботи, знімає проблему точного настроювання. Іншими словами, наш Всесвіт не є результатом якогось точного налаштування і здатний виробляти життя при значно ширшому діапазоні обставин, ніж передбачалося раніше.

Нагадаємо, нещодавно астрономи зробили неймовірні світлини Чумацького шляху з чорною дірою у центрі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.