Новини
Всесвіт

Астрономи зробили неймовірні світлини Чумацького шляху з чорною дірою у центрі

Зазвичай ця область прихована від спостережень космічним пилом, але вченим вдалося туди зазирнути і сфотографувати всю красу, що там є, – наприклад, надмасивну чорну дірку і вибух наднової.

Астрономи зробили неймовірні світлини Чумацького шляху з чорною дірою у центрі - зображення
Фото: SARAO

Південноафриканська радіоастрономічна обсерваторія опублікувала радіозображення центру нашої Галактики, яке зробив телескоп MeerKAT. Знімок у 100 мегапікселів вдалося отримати через три роки досліджень. Міжнародна група вчених провела 20 спостережень загальною тривалістю 200 годин, після чого два суперкомп'ютери проаналізували 70 терабайт даних. Телескоп зміг охопити площу в шість квадратних градусів – це в тридцять разів більше за площу Місяця, повідомляють на сайті обсерваторії.

Яскравими кольорами на знімку показані регіони сильного радіовипромінювання, сірий фон відповідає ділянкам менш інтенсивним випромінюванням. Зображення також включає зіркові розплідники, зірки, що спалахують, та хаотичну область навколо надмасивної чорної діри Стрільць А*, маса якої приблизно в 4 млн разів перевищує масу Сонця. Також видно численні компактні джерела радіохвиль, чимало з яких можуть бути надмасивними чорними дірами в центрах галактик далеко за межами нашої.

Варто зауважити, що загалом центр нашої Галактики прихований від нас великою хмарою космічного пилу, що ускладнює його спостереження оптичними приладами, але радіохвилі здатні проникнути крізь цей пил.

Нагадаємо, нещодавно NASA знайшли на Марсі докази існування річок. Також вчені знайшли на Марсі гігантський ударний кратер.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.