Київщина
Технології

FacePay24: розраховуватися на касі тепер можна за допомогою селфі

13.09.2019 Олена Стець 0

ПриватБанк разом з Visa повідомили про запуск в Україні системи біометричної оплати покупок FacePay24 для роздрібних торгових мереж. Як повідомив голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл, під час PrivatBank Innovation Day, запуск цієї послуги стала можливою завдяки інтеграції сучасних методів оплати Visa, технологій Amazon Web Services з оновленою платформою мобільного банку Приват24. А участь в проектах найбільш інноваційних торговельних мереж дозволила Україні запустити FacePay однією з перших у Європі.

FacePay24: розраховуватися на касі тепер можна за допомогою селфі

FacePay24 - технологія, яка дозволить оплачувати покупки без готівки, карти й смартфона - просто за допомогою фото платника. На касі користувач повинен повідомити своє бажання оплатити по обличчю і подивитися в камеру планшета, який відповідно встановлений в магазині. Система порівняє фото з тими, що збережені спочатку в профілі, і при збігу в понад 90% проведе транзакцію.

«У більшості з вас, напевно, зараз з собою немає навіть гаманця, тому що всі карти - в смартфоні. Ми сьогодні йдемо далі і запускаємо технологію, що дозволяє забути вдома й телефон, - зазначив Петро Крумханзл. - Спільний проект ПриватБанку та Visa став першим в Україні запуском біометричної оплати покупок в офлайн-ритейлі. За допомогою Приват24 ця можливість доступна всім клієнтам ПриватБанку і будь-яким офлайн- і онлайн-торговцям».

FacePay24: розраховуватися на касі тепер можна за допомогою селфі

Для використання сервісу «оплати за фото» необхідно встановити на смартфон оновлений додаток Privat24 й активувати оплату FacePay24. Потім, слідуючи підказкам програми, потрібно зробити три селфі з різних ракурсів та прив'язати до зображення свого обличчя банківську картку Visa. Після цього оплачувати покупки можна, подивившись в спеціальну камеру планшета поруч з касою.

FacePay24 використовує одну з найбільш провідних у світі систем автоматичного розпізнавання осіб Amazon Rekognition і дає можливість масштабувати цю послугу майже на будь-яку торговельну точку. Amazon Rekognition створений на базі безпечної, надійної та перевіреної технології глибокого навчання, розроблена експертами Amazon в області комп'ютерного зору для щоденного аналізу мільярдів зображень й відео.

Компанії запевняють, що рішення ПриватБанку й Visa не використовує особисту інформацію, яка може міститися в вашому контенті, для орієнтування продуктів, послуг або маркетингу. Довіра клієнтів, безпека даних є вищим пріоритетом, і тому впроваджуються відповідні заходи, що включають технічні і фізичні контролі, шифрування даних під час зберігання і передачі.