Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Евакуйованих українців з Китаю розмістять на карантин на Київщині


Українських громадян, яких найімовірніше 11 лютого евакуюють з епіцентру спалаху нового коронавірусу – провінції Хубей – розмістять на 14-денний карантин у санаторно-оздоровчих закладах Київщини. Наразі згоду на евакуацію і перебування на карантині підписали 51 українець, у тому числі 1 дитина. Планується, що всього з Китаю евакуюють до 200 українців.

Евакуйованих українців з китайської провінції Хубей розмістять на карантин на Київщині

Про це в ході брифінгу повідомив в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров'я України Ігор Кузін. «Визначено два заклади закритого типу. Це не лікарні, це установи санаторного типу», – зазначив Ігор Кузін. Обидві установи знаходяться на території київської області. Також є ще одна пропозиція від Міноборони з розміщення громадян на час карантину. Таким чином, може бути визначено три місця розміщення евакуйованих на карантин.

Наразі йде розробка і узгодження всіх технічних і логістичних деталей евакуації. З усіма пасажирами буде проведений спеціальний інструктаж. Перед посадкою всі проходитимуть подвійний температурний скринінг у Китаї. «Ні в які капсули ці люди поміщатися не будуть. Транспортні засоби будуть дезінфікувати в звичайному режимі», – наголосив Кузін.

Під час евакуації пасажири під час польоту будуть в масках. Екіпаж повітряного судна (16 осіб) буде використовувати спеціальні костюми біологічного захисту. Рейс будуть супроводжувати три медпрацівника – два лікаря і медсестра. У літаку після польоту за рекомендацією виробника буде проведена заміна повітряних фільтрів. Попередньо перевізником для евакуації визначена авіакомпанія SkyUp.

На сьогоднішній день, 10 лютого, новим кронавірусом, що спалахнув у Китаї, інфіковано 40645 осіб по всьому світу, з них летальних випадків зафіксовано 910. Одужали 3578 осіб.

Читайте також Зараженого коронавірусом українця доставили до лікарні

Вчені підозрюють панголінів у зараженні людей коронавірусом

Актор Джекі Чан пообіцяв мільйон юанів за вакцину проти коронавірусу