Новини
Бровари
Здоров'я

Епідемічна ситуація в Броварах за минулий тиждень, заходи щодо недопущення її ускладнення та результати соціально-гігієнічного моніторингу

31.05.2019 Руслан Семенець 0

За минулий тиждень Броварським РВЛД отримано 58 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 8 випадків, окремі випадки крапельних інфекцій; в тому числі: кір25 випадків, інфекційний мононуклеоз - 2, вітряної віспи13, хвороба Лайма2 та інші інфекції. Зареєстровано 5 покусів мешканців міста тваринами.

Гастроентероколіти8 випадків, дітей - 7, неорганізованих – 6, та один дорослий, на стаціонарному лікуванні знаходиться 4 хворих. Захворілі епідеміологічно не пов’язані між собою.

Серед захворівших одна організована дитина, яка відвідує ДНЗ "Червоні вітрила", захворювання дитини не пов’язане з харчуванням у дитячому закладі.

Завідувачці ДНЗ надано рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів на час інкубаційного періоду (введення режиму дезінфекції при вологому прибиранні приміщень, митті столового посуду, іграшок, обладнання, та спостереження за контактними), проінформовано начальника управління освіти.

В інших вогнищах в необхідних випадках проводились епідеміологічні обстеження та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї проводиться сімейним лікарем за нашою рекомендацією.

Кір - 25 випадків, (попередній тиждень – 21) дорослих – 14 випадків, дітей – 11, неорганізованих – 5, організованих – 6 (СШ №7, НВК по 2 випадки, по одному випадку ЗОШ №5, ДНЗ "Джерельце".

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі не щеплені проти кору, також хворіють діти не щеплені, або не повністю щеплені проти кору. Реєструються хворі на кір від 2 місяців до 50 років. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться 12 хворих, а 13 лікуються амбулаторно.

У місті та районі на 30.05.2019 року захворіло на кір 641 особа, в тому числі дітей – 282, у місті зареєстровано 409 випадків із них 191 дитина, що становить 46,6% від захворілих. У медичних закладах міста знаходиться достатня кількість вакцини, для проведення щеплень проти кору.

В зв’язку з неблагополучною епідемічною ситуацією у місті Бровари по захворюваності на кір, та керуючись ст.15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" Броварський МРВЛД рекомендує керівникам освітніх закладів не дозволять відвідування дитячих закладів дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень.

Вітряна віспа 13 випадків (минулий тиждень 9), дорослих – 6, дітей – 7, неорганізованих – 4, організованих – 3 (СШ №5 2 випадки, ЗОШ №10 -1). Всі хворі лікуються амбулаторно. Так як щеплення проти вітряної віспи в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Скарлатина1 випадок, дитина СШ №7, лікується амбулаторно.

Інфекційний мононуклеоз 2 випадки ( ДНЗ "Кобзарик" та "Золотий місточок", це приватні ДНЗ). Хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні.

Завідувачкам ДНЗ, директорам шкіл надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань, а також проінформовано начальника управління освіти.

Зооантропонозні та паразитарні захворювання.

Хвороба Лайма - 2 випадки, захворіли дорослі, укуси кліщів сталися у Броварському лісі та на дачній ділянці с.Рожни. Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, діагноз підтвердився лабораторно.

За звітний тиждень зареєстровано Аскаридозу 2 випадки, хворіли дорослі, та ентеробіозу -2 випадки, хворіли діти (ДНЗ "Ялинка" та неорганізована дитина). Хворим, медичній сестрі ДНЗ та батькам надані рекомендації по лікуванню, та обстеженню контактних і членів сім’ї.

Покуси тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося 5 мешканців.

Покуси нанесені відомими тваринами, тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за тваринами, яке проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів. В Броварській БКЛ відсутня антирабічна вакцина для проведення лікування проти сказу потерпілих від покусів тварин.

ІІ. Моніторингові дослідження.

  1. На минулому тижні розпочаті моніторингові дослідження у таборах відпочинку з денним перебуванням дітей, які розпочали своє функціонування у деяких закладах освіти.

На цьому тижні будуть продовжені моніторингові візити до закладів відпочинку. Про результати досліджень відібраних проб та зразків після їх завершення їх досліджень буде інформовано додатково.

  1. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 18 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.

Інформація з сайту Броварської міської ради