Енергоефективне дитяче свято у Василькові
Дітей із раннього віку слід вчити бути екосвідомими, пояснювати цінність енергетичних, водних та інших ресурсів. Тож і у Василькові у цьому році вперше було прийнято рішення об’єднати Міжнародний день захисту дітей із Днем сталої енергії, який припадає на 31 травня.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_111126.jpg)
Така практика досить поширена у країнах Європейського Союзу, де щороку у перших числах червня відзначають дні енергії, покликані привернути увагу громадськості до сфери енергоефективності, а зокрема до збереження джерел енергії.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_121034.jpg)
У світі вже давно стало звичною практикою поєднувати дитячі свята з пізнавальною функцією, щоб їхній розвиток був всебічним.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_110933.jpg)
Більшу частину розважальних локацій у цей день складали екологічні атракціони. Зокрема, велогенератор і велотренажер були у топі популярності, адже всі діти хотіли самостійно спробувати виробити енергію, натискаючи на педалі. Для старших діток був організований квест із заохочувальними призами «Знайди енергію».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_111049.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_115921.jpg)
Кілька локацій були влаштовані і для дорослих. Там було представлено сонячні батареї на лаві і на сонячному колекторі для нагріву води, а також усі бажаючі могли отримати інформацію про «зелений тариф», можливість підключення до нього приватних будинків шляхом встановлення сонячних панелей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_120254.jpg)
Усім відвідувачам заходу вручали інформаційні брошури на тематику енергоефективності, екоторбинки, працювали кілька локацій, присвячених екології, зокрема були представлені стенди про терміни розкладання відходів у природі, шкоду пластику для довкілля, щоб ще раз нагадати про важливість бути екосвідомими.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_115627.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_111004.jpg)
Під час свята з головної сцени міста лунали пісні місцевих юних талантів, виступали танцювальні колективи. Діти залюбки малювали на асфальті, брали участь у різноманітних майстер-класах: нанесенні аквагриму, міні-гольфі, гонках на радіокеруванні.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_113459.jpg)
Однією з найцікавіших локацій для дітей було так зване містечко професії, де був представлений поліцейський автомобіль, в якому діти могли не лише посидіти, а й поговорити по гучномовцю, увімкнути сигнал сирени, а також вони мали змогу за допомогою правоохоронців приміряти бронежилет, шолом… Одним словом, на мить відчути себе поліцейським. Як правило, після таких майстер-класів від правоохоронців діти мріють поповнити їх ряди, коли виростуть.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190531_114043.jpg)
Оскільки 31 травня – це ще й Всесвітній день без тютюну, у Василькові, окрім перерахованих вище розваг і пізнавальних локацій, відбувся також велопробіг за участю 50 підлітків. Акція мала на меті привернути увагу молоді міста до проблем екології, здорового способу життя, популяризації такого чистого виду транспорту як велосипед.