Новини
Бориспіль
Кримінальні новини

Екскерівника аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне звинуватили у нанесенні значних збитків підприємству


Вищий антикорупційний суд призначив очільнику МАУ заставу в 5,25 млн грн.

Фото із Фейсбук сторінки Євгена Дихне

Нещодавно «Погляд» повідомляв про викриття корупційної схеми, яка завдала понад 16,5 млн грн шкоди держпідприємству. За даними слідства, службові особи неправомірно передавали в оренду приміщення за заниженою вартістю.

Як розповідають у виданні Ліга Бізнес, мова йде саме про колишнього керівника аеропорту «Бориспіль» та нинішнього президента МАУ Євгена Дихне.

Про перебіг засідання ВАКС

10 вересня Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Євгену Дихне. Прокурор наполягав на застосуванні до нього запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі майже 15 млн грн.

«Сторона звинувачення клопоче про застосування щодо підозрюваного Дихне запобіжного заходу у вигляді застави у відповідному розмірі - 6800 прожиткових мінімумів для працездатних осіб», - наголосив прокурор.

Слідчі НАБУ заявили, що звинувачення полягає в тому, що в 2014-2019 роках вищі керівники держпідприємства передавали в оренду приміщення комерційним структурам, не маючи на те права.

На що в МАУ пояснили, що така практика підписання попередніх договорів, в період, коли Фонд держмайна проводить процедури вибору орендарів, існує з 2010 року.

Дихне зауважив, що він керував аеропортом з кінця 2014 до 2017 року. У 2015 році «Бориспіль» вперше за попередні три роки став прибутковим завдяки змінам, які вони з командою здійснили.

«На хвилі революції нам хотілося робити швидкі і якісні зміни, у нас не було часу чекати два роки. І у нас вийшло!» - відмітив Дихне.

Також президент МАУ зазначив, що якщо для усунення прірви і величезної корупційної лазівки в законодавстві про оренду державного майна потрібно розглянути це питання в ВАКС, значить, час прийшов. Адже хіба не для цього його створювали?!

Зрештою, Вищий антикорупційний суд обрав екскерівникові аеропорту запобіжний захід, призначивши заставу у розмрі 5,25 млн грн.

У пресслужбі МАУ повідомили, що заставу внесе авіакомпанія.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що під час реконструкції аеропорту “Бориспіль” вкрали десятки мільйонів гривень.