Новини
Довкілля
Автоновини
За кордоном

Екологічна інновація: з кавових відходів виготовлятимуть біопластик для машин (ВІДЕО)

12.12.2019 Александр Чернышенко 0

У 2020 році компанії McDonald's і Ford запустять спільну екологічну програму.

Про це повідомляє прес-служба Ford.

Відома американська автомобільна компанія Ford буде застосовувати кавові відходи McDonald's для виробництва автодеталей. В результаті такого рішення вага автомобіля повинна знизитися на 20%, що допоможе заощадити паливо. Крім того, витрата енергії також скоротиться на 25%.

Такий підхід внесе істотний внесок в боротьбу зі зміною клімату, адже саме харчові відходи і викиди вуглекислого газу негативно впливають на клімат планети.

Фахівці виявили, що сміття, яке залишається в результаті переробки кави і його обсмажування, можна використовувати в композитному матеріалі, який буде посилювати міцність різних автодеталей. Кавові відходи, нагріваючи їх до високої температури, додають до пластику та інших матеріалів. Після цього виготовляють пласти і формують під пресом необхідні форми.

Отриманий біопластик володітиме меншою вагою і більшою міцністю, а значить, і довговічністю. Такі властивості дозволяють використовувати його для виготовлення фар, елементів салону і деяких деталей під капотом.

Вже з наступного року Ford буде направляти харчові відходи з точок мережі McDonald's у спеціальні цехи і лабораторії для їх переробки.