#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
За кордоном
Політика

Джо Байдена обрали президентом США

15.12.2020 Бобрик Юлія 0

Колегія вибірників віддала 306 голосів за нового президента.

Фото: Facebook/Joe Biden

Про це свідчать дані, опубліковані на офіційному сайті виборів глави держави.

Кандидат в президенти США від Демократичної партії Джозеф Байден отримав голоси колегії вибірників, необхідні для перемоги в президентській гонці. Він набрав 306 голосів, тоді як діючий глава держави Дональд Трамп набрав лише 232 голоси.

Скрін з 270towin.com

Колегія вибірників в США стверджує кандидатури нових президента і віце-президента США. Наразі кількість вибірників в США становить 538. Для перемоги одному з претендентів потрібно було отримати як мінімум 270 голосів з 538.

«Сьогодні колегія виборців віддали свої голоси за президента і віце-президента. І знову верховенство закону, наша Конституція і воля народу взяли верх. Наша демократія виявилася стійкою, правдивою та сильною», – написав Джо Байден на своїй Facebook-сторінці.

Фото: Facebook/Joe Biden

Що таке колегія вибірників?

Це система непрямих (двоступеневих) виборів, за допомогою якої обираються президент США та віцепрезидент США – єдині дві посадові особи Сполучених Штатів, які обираються за федеральним виборчим округом, що охоплює всю територію країни. По суті, на прямому голосуванні американці обирають не президентів, а вибірників, які потім обирають главу держави. Кожен штат має фіксовану кількість вибірників, яка пов'язана з кількістю представників регіону в Конгресі і дорівнює числу виборчих округів штату.

На самих же виборах діє принцип «переможець отримує все». Для прикладу, Байден отримав більшість в Каліфорнії, тож всі 55 вибірників штату дісталися йому, підкорюючись думці більшості.

Як повідомляв «Погляд», 14 грудня від масштабної кібератаки постраждали майже всі державні установи США.

Нагадаємо також, що в Штатах вже стартує масова вакцинація від COVID-19, а нещодавно стало відомо, що в Америці почали торгувати ф’ючерсами на воду.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.