Новини
Суспільство
Новини Кіно

Документальний фільм "Не хвилюйся, двері відчиняться" (ВІДЕО)

Героями фільму стали продавець газет Сергій з 25-річним стажем, військові, підлітки, які слухають музику в тамбурі, і бабусі, які обговорюють саджанці.

Поетичний документальний фільм «Не хвилюйся, двері відчиняться» Оксани Карпович вийшов онлайн на "Такфлікс".

"Не хвилюйся, двері відчиняться" – фільм-контраст між Києвом і передмістям. Щодня люди сідають в електричку та їдуть у напрямку столиці, щоб заробити на життя. Спостерігаючи за їхньою буденною подорожжю, фільм зображує портрет суспільства, що живе після Революції Гідності та початку війни на сході України.

Герої фільму – продавець газет Сергій (на прізвисько Гоголь) з 25-річним стажем, військові, підлітки, які слухають музику в тамбурі, бабусі, що обговорюють саджанці. Режисерка спостерігає за ними під час щоденних подорожей у електричках і зупинок на приміських станціях, де люди грають у карти, продають пиріжки і чекають наступної електрички.

Зйомки стрічки відбувалися у 2018 році в фастівській, козятинській, миронівській та ніжинській електричках.

Українська прем’єра "Не хвилюйся, двері відчиняться" відбулася на фестивалі Docudays UA. У 2019 фільм отримав приз "Нові бачення" на фестивалі RIDM у Монреалі, у 2020 – спеціальну відзнаку журі в секції канадських дебютів на фестивалі Hot Docs у Торонто.

"Не хвилюйся, двері відчиняться" – дебютний повнометражний фільм Оксани Карпович. Оператором став британський фотограф Крістофер Нанн, який працював в Україні, зокрема документував події першого російського вторгнення на Сході.

Фільм доступний в усьому світі з англійськими субтитрами.

Як повідомляв "Погляд" раніше, на Netflix з'явився американський документальний серіал під назвою "Серце нескорених" (Heart of Invictus). Головну роль у ньому зіграла українська військовослужбовиця та парамедикиня Юлія Паєвська.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.