Новини
Новини Київської області

Доходи місцевих бюджетів знизяться: нові правила оцінки земель


Фото: Shutterstock

Науковці Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" порахували, що введення нової нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення знизить кількість надходжень до місцевих бюджетів в середньому на 11%.

На думку експертів, внаслідок нової НГО сильно потерпатимуть місцеві бюджети та бюджети ОТГ. По-перше, через нижчу грошову оцінку територій знизиться орендна плата за користування ділянкою. По-друге, зменшиться і земельний податок, який надходить до бюджету громади.

"Проблема поглиблюється ще й прийнятими наприкінці минулого року змінами до Податкового кодексу України, внаслідок яких індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації НГО сільгоспугідь, застосовується із значенням 100%. Внаслідок цього, низький показник НГО земель сільгосппризначення, що запроваджений із 2019 року, фактично заморожується на найближчі шість років – до 2025 року", - вважають експерти.

Тим часом Міністерство фінансів підготувало методичні рекомендації для місцевих органів по підготовці бюджету на 2020 - 2022 роки.