Новини
Екологія
Вода
За кордоном

До кінця століття коралові рифи можуть зникнути


У всьому винні парникові викиди та зміни клімату.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в ООН.

Якщо країни не скоротять обсяги парникових викидів, коралові рифи можуть повністю зникнути до кінця нинішнього століття, попереджають експерти Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). При цьому втрата коралів обернеться катастрофічними наслідками не тільки для морських екосистем, а й для мільйонів людей, які живуть в прибережних районах і заробляють видобутком морепродуктів.

Експерти ЮНЕП пояснюють, що, коли температура води піднімається, коралові поліпи витісняють водорості, що мешкають в їх тканинах. Цей процес називається «знебарвленням» коралів. Після цього вони ще можуть відновитися, уточнюють фахівці, однак якщо знебарвлення продовжиться, корали загинуть.

Цей процес можна повернути назад, якщо вжити заходів, які дозволять знизити температуру води в світовому океані. В першу чергу необхідно значно скоротити викиди парникових газів в атмосферу, підкреслюють експерти ЮНЕП.

Як повідомляв «Погляд», через зміни клімату великий Бар’єрний риф вже втратив 50% коралів. Хоча нещодавно стало відомо, що вчені навчилися воскрешати коралові рифи.

Нагадаємо, за словами вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими. А, на думку ВМО, у найближчому майбутньому на Землі стане тільки спекотніше.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.