Новини
Технології
Новини світу

Для вивчення іоносфери Землі NASA запустило супутник


Національне аерокосмічне агентство США (NASA) запустило ракету-носій із супутником ICON, який призначений для вивчення іоносфери Землі.

Ракету-носій Pegasus з космічним кораблем розміром з холодильник запустили у космос з модифікованого транспортного літака L-1011 Stargazer. Літак піднявся у повітря зі злітно-посадкової смуги бази Військово-повітряних сил США на мисі Канаверал, що у штаті Флорида. Однак запустити ракету-носій із супутником вдалося з другої спроби.

ICON буде вивчати зміни в області верхньої атмосфери, що називається іоносферою. Досі цю критичну область навколоземного космосу було важко спостерігати.

«ICON має важливу мету — допомогти нам зрозуміти динамічне космічне середовище біля нашого дому. ICON буде першою місією, яка буде одночасно відстежувати, що відбувається у верхній атмосфері Землі та в космосі, щоб побачити, як вони взаємодіють, викликаючи такі зміни, які можуть порушити наші системи зв’язку», — заявила Нікола Фокс, директорка з геліофізики в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Ракета успішно доставила супутник на навколоземну орбіту. За планом, його місія триватиме 2 роки.