Новини
Суспільство
Культура

День української писемності та мови: традиційно - Радіодиктант національної єдності (ВІДЕО)

До написання радіодиктанту національної єдності долучилися рятувальники.

Сьогодні, 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбувся Радіодиктант національної єдності 2023. Флешмоб тривав з 11:00 до 12:00.

До нього долучилися мільйони українців як у межах нашої держави, так і за кордоном. Про це повідомила Освіта 24.

Цього року Радіодиктант вперше відбувався 27 жовтня через зміну календаря.

Авторкою тексту у 2023 році є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко.

Читав його актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий за роллю Івана Довбуша у фільмі "Довбуш". Назва тексту "Дороги України".

Українці масово долучилися до флешмобу на всіх континентах. Писали текст на роботі, вдома, в укритті, на фронті, за кордоном. Що цікаво, написати Радіодиктант могли навіть пасажири 7-ми поїздів Інтерсіті+, будучи у дорозі. При цьому просили зробити фото та відео того, як вони пишуть Радіодиктант, та опублікувати у соціальних мережах із хештегом #пишеморазом.

Учитель української мови та літератури, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков, який потрапив до десятки найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize, також зі своїми учнями долучився до написання Радіодиктанту у 2023 році.

"Дуже добре, що ця традиція жива і актуальна. Можливо, припущуся 1 – 2 помилок. Але це не найголовніше – важливо долучитися для ініціативи".

11-класник Артем каже:

"Текст був цікавий та життєвий, середньої важкості".

Текст Радіодиктанту оприлюднять 30 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

Що таке Радіодиктант національної єдності

Цей Радіодиктант започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році.

З того часу його щорічно організовують у День української писемності та мови.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів.

Однак щороку диктант розширює межі: у ньому беруть участь люди різного віку й найрізноманітніших професій. Вони долучаються до Радіодиктанту через повагу до української мови.

Нагадаємо, Артур Пройдаков вчитель української мови та літератури увійшов до ТОП-10 найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize. У 2021 році він став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Ця премія щороку відзначає вчителів-змінотворців.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.