Новини
Бородянка
Немішаєве
Неолімпійські види спорту

Чирлідинг, регбі та петанк: Немішаївським школярам запропонували сім нових видів спорту


Без Педана, але з клюшками, м’ячами та помпонами.

5 червня у Немішаєвому відбувся спортивний фестиваль для школярів за участі команди JuniorZ.

Нагадаємо, проект проводиться з метою залучення учнів до здорового способу життя через популяризацію окремих варіативних модулів у фізичному вихованні.

Сьогодні у Немішаєвому команда Олександра Педана презентувала 7 видів спорту. Зокрема, учні Немішаївської НВК займалися бадмінтоном, чирлідингом, регбі, флорболом, петанком, фрізбі та корфболом. Ці цікаві і безпечні активності пропонується впроваджувати на шкільних уроках, щоб зацікавити учнів і спонукати до занять спортом.

Спортивний рух JuniorZ був створений у 2017 році і за цей час вже об’їхав чимало міст, прагнучи зробити уроки фізкультури крутими і модними серед школярів. У Немішаєвому новим видам спорту учні зраділи, кажуть, що якби саме ними займалися на уроках, то й фізкультура стала б цікавішою. Вчителі теж були у захваті і запевняють, що й самі залюбки грали б з дітьми у бадмінтон чи, навіть, флорбол. І воно й не дивно, адже якщо чимало людей не з чуток знає про бадмінтон, чирлідинг, регбі та фрізбі, то – про флорбол, петанк, та корфбол чує вперше.

Довідково від ІА «Погляд»:
Корфбол – спортивна гра, схожа з нетболом і баскетболом, поширена в Нідерландах і Бельгії. Грають одночасно і хлопці і дівчата, а у кошики немає щита.
Петанк – провансальський національний вид спорту, кидання куль.
Флорбол – хокей в залі. Грається в закритих приміщеннях на твердому рівному підлозі пластиковим м'ячем, удари по якому наносяться спеціальним ключкою.

Ці види спорту не просто якась заганка, вони дотичні до програми фізичного виховання і вони дають вибір поколінню Z вибір для того, що визначитись з новими пріоритетами, аби рухова активність увійшла в життя наших дітей, – говорить директор із освітніх програм Спортивного руху Олександра Педана JuniorZ Андрій Боляк. – Основний принцип цих видів спорту це те, що вони нові для України. Усі ігри спрямовані на гендерну рівність, в них можуть грати одночасно і дівчата, і хлопці. І, найголовніше, вони – безпечні.

Ще одна беззаперечна перевага цих видів спорту – вартість. Так, для ігор необхідний спеціальний інвентар, проте усі знаряддя є недорогими. Чи варто казати, наскільки дешевший, наприклад, диск для гри у фрізбі, аніж м'яч для гри у баскетбол чи футбол.

Тож новим видам спорту у Немішаєвому були раді і вже з майбутнього навчального року планують впроваджувати їх. Можливо на перших етапах у позашкільний час. А от відомого ведучого школярі так і не дочекалися. Причини відсутності на святі Олександра Педана не повідомлялися.

Відомого ведучого школярі так і не дочекалися. Проте вкінці спортивного фестивалю отримали сертифікати зі світлинами Олександра Педана, які засвідчують, що вони пройшли тренування з відповідних видів спорту та приєднуються до спортивного руху.