Новини
Екологія
Новини світу

Через зміну клімату світ може втратити один з найпопулярніших продуктів харчування


На думку вчених, найближчим часом банани можуть перетворитися в рідкісний делікатес.

Вчені з Університету Ексетера вивчили як нещодавні та майбутні наслідки зміни клімату можуть вплинути на вирощування звичних для нас овочів та фруктів, зокрема, на банан.

Згідно дослідженню, починаючи з 1961 року, врожаї бананів збільшувалися в 27 країнах світу. Цьому посприяли кліматичні зміни, які зробили умови їх вирощування більш сприятливими. Однак якщо зміна клімату продовжиться з тією ж швидкістю, до 2050 року ситуація з врожайністю може стати критичною.

Дослідники вказують, що кліматичні зміни торкнуться найбільших країн-виробників бананів, таких як Індія, Бразилія, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, Панама і Філіппіни.

Ще більшу загрозу для бананів представляють хвороби. Для прикладу, в середині серпня цього року світ сколихнула новина про масове поширення штаму, що знищує плантації найпоширенішого сорту бананів Кавендіш. Через вплив грибка Fusarium TR4 в Колумбії було вирішено спалити банани на площі в 170 гектарів.

Виробники відзначають, що на сьогоднішній день адекватної альтернативи сорту Кавендіш не існує, і його зникнення може зробити банан рідкісним делікатесом.

Варто зазначити, що для українців зникнення банану з прилавків магазинів може справжнім ударом, адже конкуренція на українському ринку між яблуком та бананом продовжує посилюватись в бік останнього.