Новини
Україна
Екологія
Вода

Через сміття стан українських морів на межі екологічної катастрофи


У Чорному морі нарахували 90,5 одиниць сміття на 1 кв. м.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого.

За даними проєкту EMBLAS, засміченість Чорного моря вдвічі перевищує аналогічний показник Середземного.

«Стан наших морів – особливо Чорного, сьогодні на межі екологічної катастрофи. – зазначає Андрій Мальований. – Якщо в Середземному морі на 1 кв. м. припадає 52 одиниці сміття, то в Чорному – 90,5».

Вихід з ситуації, що склалася з водними ресурсами України, вбачають у впровадженні цифрових технологій проти пластикового забруднення морської екосистеми.

«Держекоінспекція приєднається до розробки цифрової платформи GPML, яка ініціюється Програмою ООН з навколишнього середовища», – повідомляє очільник органу виконавчої влади.

Спільними зусиллями планується створити програмний продукт, який дозволить відслідковувати засмічення морів, аналізувати обсяги генерації та переробки пластикового сміття та координувати зусилля країн для очищення вод.

Як повідомляв «Погляд», те, як цьогоріч «зацвіло» Чорне море, було видно навіть з космосу. А восени, майже через рік після аварії, напівзатонулий танкер нарешті поставили на кіль. Він же став причиною розливу нафтопродуктів у Чорне море.

Нагадаємо, ще минулоріч наголошували, що Чорному морю необхідна Державна програма з порятунку.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.