Новини
Екологія
Новини світу

Через 5 років відновлювані джерела енергії забезпечуватимуть 70% електроенергії


У світі зростає попит на відновлювані джерела енергії та їх використання. За даними ООН, найбільше зростання спостерігається в області виробництва електроенергії.

За словами Генерального секретаря ООН, в 2018 році зростання відновлюваних джерел енергії склав більше 4%, і на їх частку припала приблизно чверть зростання загального попиту на первинну енергію. А в області електроенергії частка «чистих» джерел зросла на 45%.

Експерти пояснюють стрімке зростання вюваниідновлюваних джерел енергії, головним чином, зниженням вартості фотоелектричної сонячної енергії та енергії вітру. Важливу роль тут також відіграє і політика приватних компаній у сфері закупівель та інвестицій. У 2018 році обсяг корпоративного використання поновлюваних джерел енергії збільшився більш ніж в два рази.

За прогнозом Міжнародного енергетичного агентства, за наступні п'ять років частка відновлюваних джерел енергії збільшиться на одну п'яту, склавши в 2023 році 12,4 %, а в області виробництва електроенергії вона досягне 70%. Лідируючі позиції займатиме фотоелектрична сонячна енергія, за якою будуть слідувати енергія вітру, гідро - та біоенергія.

Нагадаємо, перші українські міста перейдуть на 100% ВДЕ до 2050 року.