Новини
Новини світу
За кордоном

Чехія розробила план допомоги Україні та дасть кошти на дизель-генератори (ВІДЕО)

За словами Шмигаля, військово-технічне співробітництво між Україною та Чехією також набирає обертів.

Уряд Чехії надаватиме Україні 20 млн євро щорічно для допомоги у відновленні.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що візит чеської делегації до Києва в один із найскладніших періодів історії — це вияв величезної солідарності з Україною.

За словами Шмигаля, військово-технічне співробітництво між Україною та Чехією також набирає обертів. Чеські самохідні гаубиці "Дана", танки, БМП та інша допомога вже сприяють суттєвому посиленню української армії та звільненню українських земель.

Уряд Чехії підтримав і створення міжнародного трибуналу для засудження військово-політичного керівництва рф за злочинну війну проти України.

Крім того, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що вже невдовзі Україна отримає від Чехії кошти на закупівлю дизельних електрогенераторів.

Нагадаємо, Україна отримала $1,3 млрд екстреного фінансування від МВФ.

Також стало відомо, що Європейський інвестиційний банк переказав Україні додаткові 550 млн євро, які спрямують на ремонт пошкодженої від ракетних ударів рф енергетичної інфраструктури. А наприкінці вересня стало відомо, що Рада ЄС затвердила виділення Україні 5 євро млрд. До слова, ще в середині вересня Європарламент підтримав надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги. Натомість Єврокомісія запропонувала виділити Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги ще в серпні. Тоді з такою пропозицією виступила президентка комісії Урсула фон дер Ляєн, зазначивши, що ситуація в Україні вимагає європейської повної підтримки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.