Новини
Бориспіль
Здоров'я

Бориспільці бояться негативного впливу антен стільникового мобільного зв’язку


Мешканка будинку № 1 по вулиці Глібова звернулася до влади міста із проханням демонтажу базової станції стільникового зв’язку та антен стільникового мобільного зв’язку, які змонтовані на димохідних трубах газової котельні по вулиці Глібова, 3. 

Заступник міського головми Дмитро Гопанчук повідомив, що у 2018 році представником лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів відділу досліджень фізичних та хімічних факторів державної установи «Київський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» було проведено випробування електромагнітного поля базових станцій стільникового зв’язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна». За результатами встановлено, що сумарні рівні електромагнітних полів по азимутах випромінювання антен не перевищують ГДР згідно Правил ДСанНіП № 239-06.

Зазначимо, що 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

 Змінами встановлено гранично допустимий рівень ЕМП для РТО, що працюють у діапазонах дуже високих частот та ультрависоких частот, на рівні 10 мкВт/см2 або 6 В/м (було відповідно 2,5 мкВт/см2 або 3 В/м) та скасовано санітарний паспорт радіотехнічного об’єкта (РТО), який донедавна вважався головним документом, що засвідчував відповідність РТО медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини та надавав право виводити РТО в загально-технологічний режим експлуатації.

В Україні гранично допустимими рівнями дії електромагнітного випромінювання на людину, у відповідності до діючих санітарних норм і правил, є густина потоку потужності, що дорівнює 2,5 мкВт/см2 – для базових станцій та 25 мкВт/см2 – для мобільних радіотелефонів.

Антени базових станцій системи стільникового зв’язку, які використовуються операторами мобільного зв’язку в Україні випромінюють потужність у межах 8...16 Вт. Вони розміщуються на дахах будинків, димових трубах тощо або на спеціальних щоглах на висотах 30 – 35 м над поверхнею землі. Ці антени мають кругові діаграми спрямованості у горизонтальній площині та гострі – у вертикальній площині, які нахилені до горизонталі під кутом 1 … 2 градуси, маючи форму парасольки.

Центр надання адміністративних послуг міста Борисполя