Без рубрики
Новини
Бориспіль
Здоров'я

Бориспільська районна рада передала у власність громади іще чотири дільничних лікарні


На засіданні 30 сесії Бориспільської районної ради депутати передали будівлю Старівської дільничної лікарні у комунальну власність територіальної громади с. Старе.
А вже на наступному засіданні, яке відбулося 13 серпня, аналогічне рішення затвердили стосовно Любарецької, Вишеньківської, Рогозівської та Вороньківської дільничних лікарень,  передавши їх у власність сільських рад разом з нерухомим майном. Проте до рішення внесено корективи.

Заступник голови райради Іван Недогибченко наголосив, що в районі гостро стоїть питання створення ще одного відділення територіального центру з обслуговування одиноких громадян (наразі єдине знаходиться у Ревному). Тож депутати підтримали пропозицію: медамбулаторію Любарецької дільничної лікарні передати в комунальну власність сільської ради, а стаціонарне відділення – районному терцентру.

Також депутати одноголосно надали дозвіл на вступ міської ради до складу засновників Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування (колишня центральна районна лікарня). Наразі органом управління залишається районна держадміністрація і керівництво лікарні, а район і місто віднині в рівних долях (50 на 50) є співзасновниками головного медичного закладу Бориспільщини.

Ось короткий коментар В. Байчаса: «Останнім часом ми левову частку бюджетних коштів спрямовували на районну лікарню, наразі ж ці спрямування ділитимуться надвоє з містом, і ми зможемо приділити більшу увагу сільським медабулаторіям і ФАПам».

І. Недогибченко додав: «Уже тричі відбувалися наради у голови облдержадміністрації за участі керівників міста, району та головного лікаря, на яких обговорювалося питання подальшого функціонування ББЛІЛ (районної лікарні), аби покращити умови роботи лікарів та  обслуговування пацієнтів. Разом окреслили стратегічну карту: спочатку відремонтуємо те, що маємо, а потім побудуємо новий лікувальний корпус. Район передав місту проєктно-кошторисну документацію, місто витратило 100 тис. грн на коригування відповідного проєкту, заклавши до бюджету 40 млн грн на будівництво нового лікувального корпусу, але наразі стоїть питання не будівництва корпусу, а ремонту існуючих приміщень. Є пропозиції, зокрема міських депутатів, одночасно з капітальними ремонтами будувати новий лікувальний корпус. Найближчим часом усі питання будуть узгоджені з містом і, безсумнівно, кардинальні зміни чекають на нашу лікарню, адже через рік президент приїде дивитися на результат роботи місцевої влади».

В. Байчас додав, що район уже направив листа до обласної ради щодо виділення з обласного бюджету 25 млн грн на утеплення приміщень лікарні й чекає на позитивну відповідь.