Новини
Україна
Автоновини

Боротьба з нелегальним пальним: прем'єр доручив перевірити мережі АЗС


Тим часом регіональні мережі АЗС продовжили підвищувати ціни на бензин і дизпаливо.

Як повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, на чиї слова посилається Інтерфакс-Україна, прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки АЗС.

Цього року у відомстві з'явиться можливість проводити не лише документальні перевірки походження палива на АЗС, а й лабораторні аналізи якісного складу нафтопродуктів.

"Минулого року ми працювали виключно з документами: перевіряли паспорти, техрегламенти, вивчали походження нафтопродуктів. Цього року виділено фінансування на лабораторні дослідження. Триває процедура закупівлі такої послуги, оскільки наші лабораторії не мають таких технічних можливостей", -

Андрій Мальований

Також у кожній області будуть створені комісії. Їхнім завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з точки зору екології.

"Минулого року ми провели 848 перевірок АЗС, за підсумками яких склали 979 рішень-приписів, санкцій. Санкцій було накладено на загальну суму понад 8 млн грн", -

Андрій Мальований

Підвищення вартості пального

Зауважимо, роздрібні мережі АЗС, що працюють у середньому і економ-сегментах, якраз сьогодні, 2 березня, підняли вартість бензинів і дизельного пального у межах 10-70 коп./л, про що повідомили в Консалтинговій групі "А-95", передає Еnkorr.

Середня ціна в Україні бензину:

  • А-92 - до 27,28 грн грн/л (+ 5 коп./л),
  • А-95 – 28,29 грн/л (+5 коп./л),
  • ДП – 27,69 грн/л (+5 коп./л).

У столичній мережі KLO подорожчав тільки бензин на 10 коп./л:

  • А-92 – до 27,99 грн/л,
  • А-95 – до 28,99 грн/л.

У мережі "Автотранс" ціни зросли на 20 коп./л:

  • А-92 - до 27,18 грн/л,
  • А-95 - до 28,18 грн/л,
  • ДП - до 26,68 грн/л.

На станціях BVS бензин подорожчав на 20 коп./л, ДП – на 30 коп./л. "Укр-Петроль" - на 50 коп./л, а "Фактор" – на 20-60 коп./л.

Мережі "БРСМ-Нафта" і Motto підняли ціни на 20 коп./л., а "Рур Груп", SUNOIL і "Катрал" - на 10-73 коп./л.

Зміна роздрібних цін на бензини і ДП на АЗС

З 1 по 2 березня 2021 року, грн/л

Як зміняться ціни на бензин

За інформацією порталу "Сегодня", думки з приводу цін на паливо у експертів розділилися. Так, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що зростання вартості припинеться, а директор "Консалтингової групи" А-95 "Сергій Куюн стверджує протилежне: ціни можуть підвищитись на 1,5 грн/л.

"Зберігається потенціал для подальшого зростання. Закупівельна ціна на бензин зросла на 1,77 грн/л більше, ніж роздрібна. Для дизеля потенціал становить 1,57 грн/л. І це за умови стабільних цін на нафту", -

Сергій Куюн

Однак Геннадій Рябцев стверджує, що з 2 по 8 березня вартість нафтопродуктів в роздробі змінюватися не повинна, адже в ціни на "пістолеті" закладені всі економічні ризики - також і можливе зростання нафтових котирувань до 70 доларів за барель.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що автогаз подорожчав на 17% за місяць. Середня роздрібна вартість скрапленого газу в Україні з лютого по березень збільшилась на 2,2 грн/л, або на 17%, до 15,39 грн/л.

Також ми писали, як за минулий тиждень зросла вартість пального.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: freepik.com