Новини
Україна
Економіка

Бізнес підіймає ціни на продукти – Кабмін вводить державне регулювання (ВІДЕО)

Підприємства очікують на помірне зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців.

Кабінет міністрів ввів державне регулювання цін на низку продуктів. Наразі 68% українського бізнесу очікує на зростання цін на продукти і послуги власного виробництва протягом наступного року.

Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у IV кварталі 2021 року.

В ньому взяли участь 688 підприємств із 22 регіонів країни. Причиною зростання вартості продуктів та послуг стало збільшення цін на енергоносії, сировину і матеріали, а також підвищення вартості трудових ресурсів більш ніж на 50%.

Наприкінці 2021 року Кабмін заборонив встановлювати торгову націнку понад 10% на хліб житньо-пшеничний та батон. А в січні цього року уряд ввів щоденний моніторинг цін для 30 продовольчих і непродовольчих товарів. Зокрема, на цибулю, буряк, моркву, картоплю, капусту.

Також Кабмін заборонив встановлювати торгову націнку понад 10% на гречану крупу, цукор-пісок, пшеничне борошно, макарони, олію, курячі яйця та на низку молочних продуктів.

Раніше повідомлялося,  що інфляція в сировинній продовольчій групі товарів у 2022 році може становити від 10% до 20%.

Нагадаємо, українські підприємства не можуть більше утримувати нинішню вартість своєї продукції, бо зросла ціна на всі складові виробничого процесу, і в першу чергу – на газ.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.