Новини
Всесвіт
За кордоном

«Батут працює»: на вихідних відбувся історичний запуск SpaceX Crew Dragon


З другої спроби компанії Ілона Маска все ж вдалося запустила на МКС космічний корабель Crew Dragon.

30 травня SpaceX Ілона Маска провела перший в історії пілотований космічний запуск, здійснений приватною компанією. Ракета-носій Falcon 9 з кораблем Crew Dragon стартувала з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Корабель доставив на Міжнародну космічну станцію американських астронавтів Боба Бенці і Дага Херлі. Стиковка з МКС відбулася вчора ввечері.

Для США запуск Crew Dragon став першим пілотованим польотом за дев'ять років. Після того як у 2011 році закрилася програма Space Shuttle, астронавтів NASA на МКС доставляли російські кораблі «Союз». Як відомо, погана погода завадила історичному запуску ракети SpaceX в минулу середу, 27 травня, тож стартував корабель з космодрому в суботу.

Людство може пишатися новим космічним кораблем Crew Dragon. Про це заявив глава SpaceX Ілон Маск в ефірі трансляції NASA.

«Цей корабель створений людьми для людей. Я думаю, людство може пишатися тим, що відбувається в ці дні», – сказав Маск.

Він зазначив, що запуск Crew Dragon «знайде відгук у тих, хто в душі дослідник», і зізнався, що його самого переповнюють емоції.

Ця місія, за словами Маска, стала «першим кроком на шляху до того, щоб люди стали мультипланетним видом». Також він зазначив, що «оголошувати перемогу» поки зарано: тепер перед SpaceX стоїть завдання безпечно повернути астронавтів на Землю, і зробити так, щоб польоти повторювалися знову і знову.

Також під час трансляції мільярдер пригадав слова про батут очільника Роскосмосу Дмитра Рогозіна. Шість років тому Рогозін через антиросійські санкції запропонував США замість ракет використовувати батут. Після успішного запуску у директора NASA Джеймса Брайденстайна та Ілона Маска журналіст агентства Reuters запитав, чи отримали вони вже реакцію Росії.

«Батут працює», – заявив Маск, після чого розсміявся разом з Брайденстайном.