Новини
Україна
Київ

Батьківщина мати - підйом на верхівку (ВІДЕО)

На 91-метр меморіалу допускають повнолітніх та лише за гарної погоди.

Від 20 жовтня територію Меморіального комплексу Музею Другої світової війни відкрили для відвідувачів. Відтепер, окрім того, що мешканці столиці зможуть вільно пройтись скульптурною галереєю та помилуватися краєвидами лівого берега з головної площі, є й можливість піднятись на оглядовий майданчик.

Щодня Музей працює від 10 ранку і щоби забронювати собі екстремальний підйом, краще приходити зранку. Тимчасово бронювати треба фізично в касі. Ліворуч від каси знаходиться трибуна, на якій лежить папірець з розписаними годинами. Якщо є вільний час — сміливо вписуйте ваше імʼя та мобільний телефон.

Охочих піднятись досить багато. Утім пускають туди тільки повнолітніх. Інструктор каже, що за день він підіймається з відвідувачами наверх близько восьми разів.

О зазначеній годині за вами прийде інструктор. Ви оплачуєте в касі квиток на 91 метр — він коштує 500 гривень з людини та рушаєте всередину найвищої сталевої скульптури в Європі.

Спочатку за допомогою ліфта ви підіймаєтесь на 72-й рівень меморіалу (грудна клітка Батьківщини-мати). А після — йдете закрученими сходинами та вертикальними драбинами вверх. Такий маршрут неабияк лоскоче нерви. Однак ви будете у безпеці: інструктор видасть пояс та почепить на нього карабін з тросом, який триматиме вас у разі надзвичайної події.

Проте якщо ви боїтесь закритого простору — не радимо експериментувати.

За кільки хвилин, орієнтовно підняття займає 20-30 хвилин, ви опиняєтесь на 91-му рівні Батьківщини-мати. Невеликий оглядовий майданчик знаходиться на щиті. Там відвідувачі можуть насолодитися панорамою Києва, видами на Печерськ, Лавру, Дніпро і лівий берег столиці.

Зі щита також можна детально розглянути меч у правій руці й голову скульптури. На кінчику меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження. Завдяки йому статуя тримається у балансі. За всі роки її існування не помітили жодного зрушення.

Також можна окремо піднятись на круговий оглядовий майданчик біля підніжжя скульптури на висоту 36,6 метра. Ціна — 100 гривень з людини.

Помилуватись Києвом з висоти можна від 10:00 до 18:00 з понеділка по пʼятницю та з 10:00 до 19:00 з суботи по неділю.

Важливо зазначити, що на оглядовий майданчик пускатимуть лише за гарної погоди та у два сезони: восени та навесні.

Вас також можуть зацікавити такі новини: