Новини
Україна
Чорнобиль

АМКУ оштрафував компанії «Укрбуду» на 117 млн грн


СБУ викрила корпорацію «Укрбуд» на мільйонних оборудках із державними коштами під час будівництва в Чорнобильській зоні.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в прес-службі відомства.

Потягом двох років компанії ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» та ПрАТ «Укренергомонтаж», які входять до складу «Укрбуду», неправомірно перемагали у низці державних закупівель та завищували ринкову вартість на роботи й послуги.

Компанії вступили у змову для маніпулювання цінами і усунення конкурентів під час тендерів на зведення об’єктів зберігання та переміщення радіоактивних відходів на території зони відчуження, оголошених ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДП «НАЕК «Енергоатом».

Більше того, фірми значно завищували ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело необґрунтованого виділення понад 26 млн грн державних коштів.

Матеріали перевірки Служба безпеки передала до Антимонопольного комітету.

Наразі обидві комерційні структури оштрафовані на 117 млн грн і позбавлені права брати участь у державних закупівлях терміном на 3 роки.

Нагадаємо, нещодавно було вирішено долю шести проблемних об’єктів «Укрбуду». А на початку літа стало відомо, що на добудову всіх комплексів «Укрбуду» необхідно 2 млрд грн.