Новини
Україна
Новини світу
Україна-суспільство

Американські конгресмени вимагають визнати "Азов" терористичною організацією


40 конгресменів-демократів з різних американських штатів написали звернення до Держсекретаря США Майка Помпео із вимогою внести український полк "Азов" та 2 праворадикальні організації в Європі до списку іноземних терористичних організацій.

Конгресмен від штату Нью-Йорк Макс Роуз нагадав, що якщо сьогодні громадянин США присягає на вірність Ісламській державі та поширює їхні повідомлення терору, то в уряду є "декілька інструментів, як протистояти загрозі".

Однак якщо той самий американський громадянин присягає на вірність насильницькій білій екстремістській групі закордоном і розповсюджує їх терористичну риторику, федеральний уряд не має доступу до тих же інструментів,– вважають конгресмени.

Американці звернули увагу на зв'язок між "Азовом" і терористом, який влаштував масову стрілянину в місті Крайстчерч у Новій Зеландії у березні 2019 року.
Конгресмени стверджують, що у своєму маніфесті стрілець згадував, що тренувався разом з "Батальйоном "Азов" в Україні та постійно носив символ, пов'язаний із ними.

"Обидва стрільці в містах Повей (Каліфорнія) та Ель-Пасо (Техас), казали, що на них прямо вплинув теракт у Крайстчерч. Зв'язок між "Азовом" і терактами в Америці очевидний,"– переконані вони.

Полк Азов був створений добровольцями 5 травня 2014 року у Маріуполі для протидії окупантам. Згодом полк "Азов" перейшов до складу Національної гвардії України. Бійці полку "Азов" воюють на Донбасі з початку збройного конфлікту. Вони брали участь у запеклих боях за Маріуполь, Іловайськ та Мар’їнку.

Широкинська операція стала найбільш успішним наступом за увесь час війни на – тоді бійці "Азову" звільнили населені пункти та захистили мирних мешканців Маріуполя від ворожих обстрілів.

Багато бійців загинуло за час війни на Донбасі.

За інформацією "Канал 24"